پاورپوینت درمورد مراحل ساخت پنير

مشخصات فایل عنوان: قالب بندی: پاورپوینت تعداد اسلاید: 35 محتویات تاريخچه اى از پنير ارزش غذايى پنير مصرف پنير براى چه كسانى مجاز است و تاءكيد مى شود؟ اولين كارخانه پنير انواع پنير پنیر چدار پنیر فتا پنیر خامه ای پنیر پارمسان پنیر موزارلا پنیر محلی مرپاورپوینت درمورد مراحل ساخت پنير|32018918|sarzamindoost|پاورپوینت درمورد مراحل ساخت پنير,تاريخچه اى از پنير,ارزش غذايى پنير,اولين كارخانه پنير,انواع پنير,پنیر خامه ای,قوانین کلی در تهیه انواع پنیر,درست كردن انواع پنير اروپايي
با ما همراه باشید با موضوع پاورپوینت درمورد مراحل ساخت پنيرمشخصات فایل

عنوان:

قالب بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 35
محتویات

تاريخچه اى از پنير

ارزش غذايى پنير

مصرف پنير براى چه كسانى مجاز است و تاءكيد مى شود؟

اولين كارخانه پنير

انواع پنير

پنیر چدار

پنیر فتا

پنیر خامه ای

پنیر پارمسان

پنیر موزارلا

پنیر محلی

مراحل تهیه پنیر

گرفتن آب پنیر

فشردن

قوانین کلی در تهیه انواع پنیر

درست كردن انواع پنير اروپايي
قسمتی از پاورپوینت

تاريخچه اى از پنير:
تاريخ پنير به عهد عتيق مى رسد و اين موضوع محقق است كه كشف پنير به دنبال اهلى كردن چهار پايان شيرده مثل بز، شتر يا گاوميش صورت گرفته است .

در مناطقى بين آسيا و اروپا و هم چنين در تبت و ايران شير را هنوز هم مثل عهد قديم تخمير مى كنند و از آن ماست و پنير درست مى كنند. در قديم انسان وقتى دوشيدن شير را ياد گرفت و به حكم اتفاق انعقاد شير را ديد از آن چيزهاى مختلفى ساخت كه يكى پنير است .
مى گويند اولين مايه پنير از شيره درخت انجير به دست آمد و انسانهاى قديمى بعد از آن كه برگهاى درختان انجير را در شير مى انداختند تا شير ببندد آن را روى سنگ مى ريختند و پس از اين كه سفت مى شد، براى اين كه آب آن كاملا گرفته شود، سنگ ديگرى روى آن مى گذاشتند. بعدها انسان ياد گرفت كه از شكم حيوانات شيرخوار، مخصوصا خرگوشهاى وحشى ، مايه پنير را به دست آورد و وقتى پنير ساخته شد آن را در آفتاب خشك كند و نمك بزند و در لاى برگ درختان بپيچد و آن را براى روزها و ماههاى آينده مورد استفاده قرار دهد.
ساختن پنير به صورت صنعتى در آغاز قرن بيستم شروع شد و آن زمانى بود كه پاستور دانشمند معروف فرانسوى اكتشافات خود را درباره تخمير شيرى آغاز كرد. از آن زمان بود كه علم و دانش دست به كار شد تا پنيرهايى بسازد كه از جهتى بهداشتى باشد و حداكثر بهره بردارى از صنعت پنير سازى به دست آيد.
خواص غذايى پنير هم از زمانهايى بسيار قديم شناخته شده بود. چنانكه هرودوت ، پدر تاريخ ، مى نويسد كه سربازان داريوش غذاى ملى داشتند كه عبارت بود از نان و پنير با بولاغ اوتى يا شاهى آبى كه در چشمه سارها مى روييد و اين سربازان با اين غذا از قدرت و نيرومندى كاملى برخوردار بودند.
و. . . .