تحقیق كاهش نرخ سود بانکی و اثر آن بر میزان سرمایه گذاری

تحقیق كاهش نرخ سود بانکی و اثر آن بر میزان سرمایه گذاری بخشی از متن اصلی تحقیق: يكي از مهمترين مطالبي كه مي توان در باره پول گفت اين است كه پول ارزش زماني دارد تحقیق كاهش نرخ سود بانکی و اثر آن بر میزان سرمایه گذاری|35007050|sarzamindoost|نرخ سود بانکی,اثر نرخ سود بانکی بر میزان سرمایه گذاری در ایران,اثر نرخ سود بانکی,تحقیق نرخ سود بانکی,مقاله نرخ سود بانکی,پاورپوینت نرخ سود بانکی,پایان نامه نرخ سود بانکی,دانلود تحقیق نرخ سود بانکی,دانلود مقاله نرخ سود بانکی,دانلود پاورپوینت ,,,
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق كاهش نرخ سود بانکی و اثر آن بر میزان سرمایه گذاری

تحقیق كاهش نرخ سود بانکی و اثر آن بر میزان سرمایه گذاری

بخشی از متن اصلی تحقیق:

يكي از مهمترين مطالبي كه مي توان در باره پول گفت اين است كه پول ارزش زماني دارد و قيمت آن را بهره تعيين مي كند . اما قبل از آنكه راجع به بهره و نرخ آن صحبت كنيم بهتر است تفاوت بين بهره و سود را بدانيم :
سود ما به التفاوت درآمد از هزينه است . به عنوان مثال بابت توليد كالايي هزينه مي كنيد و سپس آن هزينه را از درآمد فروش كالا كم مي كنيد و آن چه مي ماند سود است .
در حالي كه بهره عبارت است از وام دادن يا قرض دادن پول با شرط دريافت مازاد به ازاء قرض ، مهم نيست كه كم يا زياد باشد ، اين بهره است . بهره يكي از اجزاء هزينه است و با سود فرق دارد ، سود ناشي از يك فعاليت اقتصادي و ما به التفاوت در آمد و هزينه است .
پس بهتر است وقتي صحبت از كاهش نرخ سود بانكي مي كنيم از واژه ی کاربردی آن كه همان نرخ بهره است استفاده كنيم .

براساس تئوری های اقتصادی نرخ بهره بايد متناسب با نرخ تورم يا همان افزايش شاخص قيمت ها باشد ، اما چه عواملي باعث ايجاد تورم يا افزايش شاخص قيمت ها مي شود ...این فایل به همراه متن اصلی تحقیق با فرمت word در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات : 12